Přírodní materiály jsou stále oblíbenější, a to jak v běžných interiérech, tak i ve vlhkých místnostech, jako je koupelna. Znovuobjevený korek patří k nejodolnějším materiálům vůbec. Je odolný vůči vlhkosti, příjemný na dotek a snadno se udržuje. Kde všude vám doplňky i nábytek z korku udělají doma parádu?
Korek, stejně jako dřevo, do interiéru vnese pocit harmonie, pohody a spojení s přírodou. Skvěle zapadne nejen do rustikálně laděných místností, ale i do moderních a minimalistických domácností, které díky němu získají odlehčený a příjemný nádech.

1. Korek se hodí do dětského pokoje i domácnosti s alergiky

Korek je antistatický materiál. Díky tomu se na něm nedrží prach, na jeho povrchu se nemnoží bakterie a je odolný vůči plísním. Přírodní korek na rozdíl od umělých materiálů neuvolňuje do vzduchu žádná rozpouštědla, lepidla či chemické sloučeniny. Všechny tyto vlastnosti z něj dělají skvělý materiál do dětských pokojů i domácností s alergiky či astmatiky.

2. Korková podlaha je nestárnoucí klasika

Obliba přírodních materiálů v interiérech roste a na výsluní se tak dostává i korková podlaha. Ta je příjemně teplá, tichá, a hlavně dobře tlumí hluk. Hodí se proto nejen do ložnice a obýváku, ale také do dětského pokoje. Korková podlaha je výjimečně odolná a když už se někde poničí, můžete ji docela snadno opravit. Poničené místo stačí jen přebrousit a znovu nalakovat. Jedinou nevýhodou je, že interiér s korkovou podlahou může občas působit fádně a jednolitě. Korkovou podlahu proto doplňte trendy kusovými koberci, které každou místnost oživí a zútulní.

3. Dekorace s nádechem přírody

Samolepicí korkové dekorace na zeď, podtácky nebo třeba prostírání. Korek je čím dál oblíbenější i v podobě interiérových doplňků. Takové dekorace parádně zapadnou nejen do interiérů laděných v rustikálním či boho stylu. Minimalistické a industriální interiéry umí korkové dekorace zjemnit a vnést do nich pocit útulna.

4. Korek stěnám sluší

Korkové obklady a dlaždice působí velmi přirozeně, vnesou do místnosti kousek přírody a harmonii. Korkové obklady můžete vybírat z různých odstínů, dekorů a struktur, takže snadno doladíte jakoukoliv místnost. Pokud máte doma místnosti s vysokým stropem, nebojte se korkem obložit i strop. Korek můžete nalepit na jakoukoliv stěnu. Korková stěna udělá velkou službu hlavně v obývacím a dětském pokoji, protože dobře tlumí hluk.

5. Koupelna laděná v přírodních tónech

V koupelně můžete korek použít jak na podlahy, tak i v podobě doplňků, předložek nebo dekorací. Velmi moderní jsou koupelnové podlahy z lesklého, broušeného korku s barevnou úpravou. Na poli interiérového designu pak v posledních měsících bodují hlavně korkové mozaiky, které vypadají neotřele a nepůsobí tak chladným dojmem jako klasické obklady.

Se správnou péčí korek vydrží i desetiletí

Korek je přírodní materiál, s přibývajícími léty tak mění svůj odstín stejně jako dřevěný nábytek. Jenže zatímco většina dřev časem tmavne, korek spíše zesvětlá. Barevné odstíny jsou ale přirozené a při správné péči vydrží korek krásný i desítky let. Stačí ho jen otřít lehce navlhčeným hadříkem a nechat uschnout. Určitě na něj nepoužívejte žádná chemická čistidla.

Zdroj: Favi.cz