Spirulina, chlorella nebo třeba zelený ječmen se řadí mezi tzv. superpotraviny, které jsou známé pro svůj vysoký obsah pro tělo prospěšných látek.

Zelené potraviny slaví v posledních letech velký úspěch mezi příznivci zdravého životního stylu a dnes už snad není nikdo, kdo by o nich neměl alespoň určité povědomí. S nástupem zdravého způsobu stravování se objevily tzv. superfoods, které by si čas od času měl dopřát každý, kdo chce svému tělu dopřát pořádnou dávku vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších pro tělo prospěšných látek. Jsou ale opravdu takovým fenoménem, jak nám předkládají články o zdravé výživě?

 

Zlepšení zdravotního stavu

Pokud máte o těchto zelených potravinách alespoň jisté povědomí, jistě víte, že se jedná převážně o trojici potravin, které však nespojuje pouze zelená barva. Asi jste je běžně nekonzumovali až do chvíle, než jste zjistili, jak blahodárný vliv na váš organismus vlastně mohou mít. Ovšem je potřeba zmínit, že tzv. superpotraviny je možné naleznout i u nás a povětšinou se stačí vydat do nedalekého lesa. Třeba zrovna borůvky či brusinky obsahují vysoký podíl vitamínu C a celou řadu minerálů.

 

Ovšem pojďme si blíže představit ono zelené trio, které je známé snad po celém světě. Spirulina platensis, chlorella pyrenoidosa a mladý ječmen. Zelené potraviny jsou známé pro své antioxidační účinky, dokáží v našem těle bojovat s volnými radikály a vytvářejí správnou mikroflóru ve střevech. Tyto účinky mimo jiné potvrdila i řada nezávislých studií po celém světě. Jejich konzumace je vhodná pro každého, tedy za předpokladu, že se smíříte s jejich zvláštní pachutí připomínající čerstvě posekanou trávu.

 

Čištění organismu

Milujete různé detoxikační a očistné kúry, které jsou v posledních letech velkým hitem? Tak do svého jídelníčku zařaďte pravidelně každé ráno chlorellu. Tato zelená řasa na sebe váže jedovaté toxiny, která následně odvádí z těla ven. Mladý ječmen zase pomáhá bojovat s nahromaděnými radikály a posiluje imunitu.

 

Pokud je tedy řeč o problematice optimalizace pro vyhledávač, najdete právě na www.seolight.cz pomocníky, bez kterých byste sotva uspěli.